• شنبه - چهارشنبه 9:00 - 14:00 و 16:30 تا 21:00 پنجشنبه 9:00 - 14:00
 • info@tamiratesfahan.com
نمایندگی سرویس و تعمیر لوازم خانگی در اصفهان با قیمت مناسب

نمایندگی سرویس و تعمیر لوازم خانگی در اصفهان با قیمت مناسب

ضعیفمعمولیخوبعالیفوق العاده (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

تعمیر لوازم خانگی در اصفهان از خدمات عمومی است که برای هر فردی ممکن است روزی به کار آید. انجام سرویس لوازم خانگی بایستی مرتب و به صورت دوره ای انجام بگیرد. این کار می تواند از خرابی و مشکلات بعدی جلوگیری نماید. مسلما برای شما هم پیش آمده که به طور اتفاقی و ناگهانی یکی از لوازم خانگی تان از کار افتاده باشد. در این مواقع اولین چالش فکری شما این است که آیا این دستگاه قابل تعمیر است یا نه؟

تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان

با تعمیر لوازم خانگی معیوب این امکان را دارید که از دستگاه خود مدت بیشتری استفاده کنید. این موضوع مقرون به صرفه نیز خواهد بود اما آیا با نحوه تعمیر آنها آشنا هستید؟ اگر اطلاعات کافی در رابطه با این لوازم ندارید و اصولا دست به آچار خوبی ندارید، نباید خودسرانه عمل کنید. در چنین مواقعی مشاوره با مراکز تعمیر و سرویس لوازم خانگی در اصفهان می تواند بهترین گزینه برای شما محسوب گردد.

 اما ممکن است در بین شما افرادی باشند که ترجیح دهند مشکلات ابتدایی و رایج لوازم منزل را خودشان رفع کنند. با این کار علاوه بر صرفه جویی اقتصادی، تجربه های جدیدی نیز به دست می آورید. در ادامه چند نکته مهم و اساسی برای تعمیر لوازم خانگی در منزل اشاره می کنیم.

نمایندگی سرویس و تعمیر لوازم خانگی در اصفهان با قیمت مناسب
تعمیر لوازم خانگی در اصفهان

چگونگی انجام تعمیرات لوازم خانگی

قبل از هر چیز باید اشاره کنیم که رعایت نکات ایمنی لازم و ضروری است. تقریبا همه لوازم خانگی برقی هستند که پیش از شروع به کار تعمیرات، باید این لوازم را از برق جدا کنید. در ادامه موارد زیر را رعایت و آنها را به کار ببرید:

 • بررسی بدیهیات

پیشنهاد می کنیم بررسی بدیهیات را در اولویت کار خود قرار دهید. به عبارتی قبل از اینکه به مشکلات جدی بپردازید، بهتر است به بررسی مسائل اساسی بپردازید. در مورد لوازم خانگی بررسی تنظیمات برق می تواند بهترین نقطه شروع به شمار آید. برقراری اتصال مناسب با برق، برقراری جریان برق و روشن بودن دستگاه و ... می تواند نقطه آغازین تعمیرات را تشکیل دهد.

برخی از لوازم خانگی به دلیل قرار گرفتن در سطحی ناهموار نمی توانند کارایی مناسبی داشته باشند. گرفتگی و انسداد فیلتر دستگاه به دلیل رسوب گرفتگی می تواند آن را بیش از حد معمول داغ کند. پس قبل از این که به دنبال مشکلات جدی تر باشید، بررسی چنین موارد ساده ای، می تواند مشکل را رفع نماید.

 • شناخت قانون 50 درصد

قانون 50 درصد به این صورت است که در صورتی که وسیله ای با توجه به دفترچه راهنما، بیشتر از 50 درصد عمر مفیدش را سپری کرده باشد تعمیر آن منوط به قیمت خرید دستگاه جدید خواهد بود. اگر هزینه تعمیر بیشتر از 50 درصد قیمت خرید مدل جدید باشد، تعمیر این وسیله توجیه اقتصادی ندارد. در این مواقع بهتر است به فکر جایگزین و خرید وسیله جدید باشید.

 • توجه به صدای قطعات متحرک در لوازم خانگی

در بیشتر مواقع از کار افتادن لوازم خانگی به دلیل نقصی است که در قطعات متحرک دستگاه ایجاد می گردد. البته فرسودگی و استهلاک نیز می تواند عامل دیگری در این خصوص محسوب گردد. به هنگام عیب یابی لوازم خانگی در اصفهان، بهتر است موتور وسیله را نیز مورد بررسی قرار دهید.

به دنبال صدای اضافی در وسیله معیوب باشید. تعویض قطعاتی از قبیل تسمه ها و یا هواکش کار چندان دشواری نیست؛ در صورتی که در مورد خرابی موتور علاوه بر این که تعویض آن کمی دشوار خواهد بود، هزینه بیشتری نیز به دنبال دارد.

 • شناسایی مکانیسم خنک کنندگی وسیله

در بیشتر لوازم از قبیل سیستم های تهویه، پمپ های گرمایی و نیز یخچال ها سیستم خنک کننده تعبیه شده است. به همین دلیل شناخت کافی از نحوه کار این سیستم ها، کارایی آنها و علل کار نکردن شان می تواند برای تعمیر لوازم خانگی در اصفهان بسیار مفید باشد. تنها در این صورت است که می توان مشکلات خاص این قطعات را تشخیص داد.

نمایندگی سرویس و تعمیر لوازم خانگی در اصفهان با قیمت مناسب
سرویس لوازم خانگی در اصفهان
 • استفاده از مولتی متر مناسب

آیا می دانید مشکلات سیم کشی را چگونه باید تشخیص بدهید؟ مسلما برای این کار باید از ابزار مناسبی استفاده کنید. یک مولتی متر خوب و عالی، ولتاژ و سیگنال های مهم دیگر را نشان داده و برای تشخیص قطعات معیوب بسیار مناسب است.

 • بررسی مراحل احتراق

لوازم و وسایل گازسوز برای شروع به کار به فرایند احتراق نیاز دارند. در بعضی از این لوازم از پیلوت و در بعضی دیگر از استارترهای برقی برای شروع این فرایند استفاده می گردد. هر کدام از این قطعات ممکن است سر منشا مشکلات به وجود آمده باشند پس باید هر کدام مورد بررسی قرار بگیرند.

 • شناخت محل شلنگ ها

بعضی از لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی، ظرفشویی و ... دارای شلنگ هایی برای عبور جریان آب هستند. در صورتی که گره و یا نشتی در این شلنگ ها ایجاد گردد، باید تعویض و یا آب بندی شوند. احتمال بروز مشکل در شلنگ ها بیشتر است و لازم است به صورت دوره ای سلامت آنها بررسی گردد.

نمایندگی سرویس و تعمیر لوازم خانگی در اصفهان با قیمت مناسب
نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان
 • تعویض واشرها و زهوارها

برای درهای گاز، یخچال و قسمت های دیگر لوازم خانگی که قابل رویت نیستند واشرها و زهوارهایی در نظر گرفته شده است. لازم است این قطعات از نظر ترک و یا آسیب دیدگی بررسی شوند و چنانچه نیاز بود نسبت به تعویض آنها اقدام گردد.

 • توجه به خطاهایی که دستگاه می دهد.

امروزه به لطف اینترنت می توان علت کدهای خطایی که لوازم خانگی می دهند را به راحتی شناسایی نمود. امروزه بیشتر لوازم خانگی دیجیتالی هستند و به هنگام بروز مشکل این کدها را نمایش می دهند. با تشخیص این کدها می توان گفت که آیا تعمیر آن در توان تان است یا نه؟

 • نیاز به یک جعبه ابزار کامل الزامی است.

برای اینکه بتوانید تعمیر لوازم خانگی در اصفهان را خودتان در در منزل انجام دهید نیاز به ابزار کاملی دارید. پیشنهاد می کنیم از جعبه ابزار های فراوانی که در بازار موجود هستند یکی را انتخاب کنید. اصلا به خرید ابزار به صورت تدریجی فکر نکنید چون در زمان تعمیر لوازم لنگ خواهید ماند.

کلام پایانی

در صورت خرابی هر یک از لوازم خانگی می توانید ابتدا موارد ساده را بررسی کنید. اگر در بررسی های اولیه متوجه نکته خاصی نشدید لازم است برای عیب یابی لوازم خانگی در اصفهان با مراکز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید. در بهترین تعمیرگاه لوازم خانگی، سعی در تعمیر قطعات معیوب می گردد تا هزینه اضافی برای مشتری تحمیل نگردد. در صورتی که قطعه معیوب قابلیت تعمیر نداشته باشد، چاره ای جز تعویض آن وجود نخواهد داشت.

اطلاعات تماس

اصفهان - خیابان هاتف - تعمیرات زبردست

09130332302 info@tamiratesfahan.com
تماس