• شنبه - چهارشنبه 9:00 - 14:00 و 16:30 تا 21:00 پنجشنبه 9:00 - 14:00
  • info@tamiratesfahan.com
نمایندگی سرویس و تعمیر قهوه ساز در اصفهان با قیمت مناسب

نمایندگی سرویس و تعمیر قهوه ساز در اصفهان با قیمت مناسب

ضعیفمعمولیخوبعالیفوق العاده (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

دوستداران قهوه حتما می دانند آغاز یک روز پر مشغله با یک فنجان قهوه چه لذتی دارد. یا اینکه نوشیدن قهوه در پایان یک روز کاری خسته کننده، می تواند تمام خستگی را از بدن تان به در کند. تعمیر قهوه ساز در اصفهان موضوع این مقاله است که قصد داریم به مشکلات رایج در این دستگاه بپردازیم. نخست بهتر است با دستگاه قهوه ساز و انواع آن آشنا شوید.

قهوه ساز و قسمت های مختلف آن

در حالت کلی به تمام دستگاه هایی که برای درست کردن قهوه به کار می روند قهوه ساز گفته می شود. ولی معمولا از این اصطلاح کلی برای دستگاه های برقی قهوه ساز استفاده می گردد که می توان با آنها قهوه فرانسه و یا فیلتری درست کرد.

توری، مخزن آب و قوری بخش های کلی یک دستگاه قهوه ساز را تشکیل می دهند. ممکن است شکل و مدل این قطعات در دستگاه های مختلف، متفاوت از یکدیگر باشد ولی در حالت کلی کارایی یکسانی دارند.

تعمیر قهوه ساز در اصفهان

همان طور که می دانید هر وسیله برقی که در منزل از آن استفاده می کنید به مرور زمان ممکن است معیوب و یا خراب گردد. قهوه ساز نیز از این امر مستثنا نیست و به دلیل استفاده های مکرر، ممکن است روزی دچار مشکل گردد. با عیب یابی قهوه ساز برقی در اصفهان می توان به راحتی برای تعمیر اسپرسوساز خانگی خود اقدام نمایید.

نمایندگی سرویس و تعمیر قهوه ساز در اصفهان با قیمت مناسب
تعمیر قهوه ساز در اصفهان

البته بهتر است اشاره کنیم که برای انجام تعمیرات اسپرسوساز در اصفهان نیاز به دانش و آگاهی کافی در این زمینه دارید. در صورتی که در این خصوص هیچ گونه اطلاعات اولیه ندارید نباید خودسرانه اقدام به تعمیر قهوه ساز برقی کنید.

برخی از مشکلات متداول در قهوه ساز برقی

  • جوش آمدن قهوه
  • خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز علی رغم روشن بودن پمپ دستگاه
  • داغ نشدن آب
  • سرد شدن قهوه
  • روشن نشدن دستگاه
  • قطعی برق خانه با روشن شدن دستگاه قهوه ساز
  • تلخی قهوه
  • روشن نشدن قهوه ساز علی رغم تنظیمات صحیح پنل دستگاه

در ادامه به برخی از مشکلات ذکر شده اشاره کرده و راهنمایی های لازم جهت تعمیر اسپرسوساز ارائه می گردد.

خارج نشدن قهوه از اسپرسوساز علی رغم روشن بودن پمپ دستگاه

از متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر دستگاه قهوه سازی پیش آید، خارج نشدن قهوه از دستگاه است. علت اصلی این مشکل خالی بودن مخزن آب دستگاه می تواند باشد. البته رسوب قهوه و یا آب در دستگاه نیز می تواند عامل دیگر این مشکل محسوب گردد. در مواقعی که از دستگاه خود برای مدتی استفاده نکرده باشید، ممکن است رسوب قهوه و یا آب باعث انسداد مسیر خروجی دستگاه شود.

نمایندگی سرویس و تعمیر قهوه ساز در اصفهان با قیمت مناسب
تعمیر اسپرسوساز در اصفهان

برای عیب یابی قهوه ساز برقی در اصفهان می توانید با نمایندگی ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت سرویس اسپرسوساز در اصفهان انجام بگیرد.

سرد شدن قهوه

در صورتی که دستگاه قهوه ساز شما نتواند قهوه را گرم نگه دارد، پس به احتمال زیاد المنت گرم نگهدارنده آن مشکل پیدا کرده است. در ادامه باید اشاره کنیم که برای گرم نگهداشتن قهوه در داخل دستگاه از المنت گرم نگهدارنده استفاده می شود. این المنت قهوه را در حدی گرم نگه می دارد که نه سرد شود و نه اینکه به جوش آید. در صورت خرابی این قطعه، قهوه پس از آماده شدن سرد خواهد شد.

صدمه یا آسیب فیزیکی دستگاه، شکستگی بدنه آن، قطع مدار برق المنت و یا اتصالی آن از جمله مواردی هستند که باعث خرابی المنت گرم نگهدارنده می شوند. این قطعه قابل تعمیر نیست و باید برای تعویض آن به مراکز تعمیر قهوه ساز در اصفهان مراجعه کنید.

روشن نشدن دستگاه

در صورتی که تلاش های شما برای روشن کردن قهوه ساز بی نتیجه باشد، مطمئنا برد کنترل و یا المنت دستگاه معیوب شده است. برای عیب یابی قهوه ساز برقی در اصفهان می توان با تعمیرکاران خبره در این زمینه مشورت نمود. خرابی کابل و یا دو شاخه و یا نبود برق در پریز از معمول ترین علل بروز این مشکل است. مسلم است که اگر کابل آسیب دیده و یا پاره شده باشد و یا هر گونه اتصالی در دو شاخه، به دستگاه برق نرسیده و روشن نخواهد شد.

خرابی المنت حرارتی، اتصالی و یا معیوب بودن مدار کنترل و زمان سنج نیز از دیگر علل روشن نشدن دستگاه اسپرسوساز می باشند. علاوه بر موارد عنوان شده هر گونه نقص در کارایی مقاومت و قطعه کاهش دهنده ولتاژ نیز مانع از روشن شدن قهوه ساز خواهد شد. در این خصوص بهتر است عیب یابی قهوه ساز برقی در اصفهان را به خبره این رشته بسپارید.

جوش آمدن قهوه

عامل اصلی جوشیدن قهوه در دستگاه رسوب سوپاپ و یا خرابی ترموستات است. همان طور که می دانید در دستگاه های قهوه ساز برقی کنترل دما بر عهده ترموستات است. اگر این قطعه معیوب شده و یا از کار بیفتد، دستگاه نمی تواند دما را اندازه بگیرد و ممکن است دما از میزان طبیعی بیشتر گردد. افزایش دما نیز خود به خود موجب جوشیدن قهوه خواهد شد.

مورد بعدی رسوب سوپاپ است که به دلیل ایجاد انسداد، موجب اختلال در مراحل دم کردن قهوه خواهد شد. البته هرگونه آسیب فیزیکی به سوپاپ نیز می تواند منجر به جوش آمدن قهوه گردد. در چنین مواقعی تعمیر قهوه ساز توسط متخصصین این رشته می تواند بهترین گزینه باشد.

 داغ نشدن آب

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که برای درست کردن قهوه دستگاه را روشن کرده و منتظر بمانید. ولی پس از سپری شدن زمان لازم، متوجه شوید هنوز آب دستگاه گرم نشده است. در این صورت ممکن است المنت حرارتی دستگاه خراب شده و یا دو شاخه و کابل آن مشکل پیدا کرده است.

نمایندگی سرویس و تعمیر قهوه ساز در اصفهان با قیمت مناسب
سرویس قهوه ساز در اصفهان

دستگاه های قهوه ساز برقی از انرژی برق برای گرم کردن و تهیه قهوه استفاده می کنند. چنانچه در برق رسانی به دستگاه به هر دلیلی خللی ایجاد گردد دیگر دستگاه قادر به ادامه کار نخواهد بود.

تلخی قهوه

در صورتی که دستگاه اسپرسوساز تمیز نباشد، قهوه ای که از دستگاه خارج می شود تلخ خواهد بود. به عبارتی با احساس طعم تلخی در قهوه، می توانید زمان تمیز کردن دستگاه را حدس بزنید. البته مواردی از قبیل گنجایش فنجان و استفاده از حجم زیادی از قهوه نیز در بروز این مشکل بی تاثیر نیستند. برای جلوگیری از این مشکل توصیه می کنیم به صورت مرتب و دوره ای به تمیزکاری دستگاه بپردازید.

قطعی برق خانه با روشن شدن دستگاه قهوه ساز

گاهی اوقات وجود اتصالی در مدار دستگاه می تواند برق منزل را قطع نماید. در چنین شرایطی لازم است سیستم برق رسانی و مدار دستگاه بررسی گردد. این کار نیاز به دانش خاصی دارد و از عهده هر کسی بر نمی آید.

روشن نشدن قهوه ساز علی رغم تنظیمات صحیح پنل دستگاه

اگر هر کدام از قطعات داخلی در دستگاه قهوه ساز برقی معیوب گردد، قطعا کارکرد کلی دستگاه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. عیب یابی قهوه ساز برقی در اصفهان در این شرایط می تواند به دست توانای تعمیرکاران خبره آن و به درستی انجام بگیرد.

اطلاعات تماس

اصفهان - خیابان هاتف - تعمیرات زبردست

09130332302 info@tamiratesfahan.com
تماس