• شنبه - چهارشنبه 9:00 - 14:00 و 16:30 تا 21:00 پنجشنبه 9:00 - 14:00
 • info@tamiratesfahan.com

صدای زیاد مایکروفر یکی از مهمترین مشکلاتی است که ممکن است در طول زمان برای شما رخ دهد. اگر برای پخت و پز یا گرم کردن غذا سراغ مایکروفر خود رفتید و بعد از روشن کردن دستگاه متوجه صدای غیر عادی و بلند از مایکروفر شدید، ممکن است قطعه ای از دستگاه خراب شده باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد.

بررسی 14 علت صدا دادن مایکروفر

در صورت وجود نقص در هریک از قطعات مایکروفر از جمله موتور گردان، مگنترون، کوپل، غلتک های زیر سینی و … ممکن است شاهد صدای زیاد از مایکروفر باشیم که در ادامه علت صدای زیاد مایکروفر را مورد بررسی قرار می دهیم.

برای هرگونه تعمیر ماکروفر در اصفهان با ما تماس بگیرید👨‍🍳

09130332302
 1. خرابی موتور گردان مایکروفر

  اگر صدای مایکروفر از کف و سینی دستگاه باشد، ممکن است علت صدای مایکروفر از موتور گردان آن باشد. موتور گردان دقیقا زیر سینی مایکروفر قرار گرفته و به چرخیدن صفحه مایکروفر کمک می‌کند. در این شرایط باید سینی ماکروفر را برداشته و موتور گردان را بررسی کنید. اگر صدا شبیه ساییدگی بود، به احتمال زیاد مشکل از همین موتور گردان است، پس موتور باید تعویض یا تعمیر شود.

 2. خرابی مگنترون ماکروفر

  مگنترون مایکروفر، یک لامپ خلا است که با ایجاد امواج در مایکروفر تولید گرما می‌کند. در حالت عادی طول این امواج کوتاه و بدون صدا است. اما اگر مگنترون خراب شود، طول موج افزایش و ماکروفر صدا می‌دهد. اگر صدا شبیه وزوز بود، احتمالا مشکل از همین قسمت می باشد.

 3. خرابی کوپل مایکروفر

  کوپل ماکروفر هم از دیگر قطعاتی است که به چرخش سینی گردان کمک می‌کند. اگر دهانه کوپل دچار ترک یا شکستگی شود، ماکروفر صدای غیر طبیعی می‌دهد. در این حالت کوپل باید تعویض گردد.

 4. خرابی غلطک های زیر سینی مایکروفر

  اگر صدا از سمت سینی بود، علاوه بر موارد قبلی، باید از سالم بودن غلتکها هم اطمینان حاصل کنید. ترک خوردن و استهلاک این قطعات هم می‌تواند هنگام چرخش سینی صدا تولید کند. راه حل این مشکل، تعویض غلتک‌ها می باشد.

 5. خرابی ریل زیر صفحه مایکروفر

  سینی مایکروفر روی ریلی قرار گرفته و به کمک آن می چرخد. هر گونه آسیبی به این ریل باعث ایجاد صدا در مایکروفر می‌ شود. ریل‌ها باید تعویض شوند تا مشکل صدا حل شود.

 6. خرابی دیود مایکروفر

  دیود یکی از قطعات مایکروفر است که به کمک خازن و مگنترون، در تولید گرما نقش دارد. صدای بلند یا نویز ایجاد شده می‌تواند به علت آسیب دیدگی دیود باشد. بهتر است برای تست دیود از یک تکنسین کمک بگیرید.

 7. خرابی فن خنک کننده ماکروفر

  فن مایکروفر وظیفه خنک کردن مگنترون را به عهده دارد و این قطعه درون کابین مایکروفر قرار گرفته است. اگر علت صدا از فن باشد، باید دستگاه باز شود.
  علت صدای مایکروفر می تواند از موارد گوناگونی باشد. اگر ماکروفر شما صدای غیرطبیعی می دهد، بهتر است برای عیب یابی و رفع مشکل از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید.

 8. خرابی کوپلینگ مایکروفر

  کوپلینگ یک قطعه پلاستیکی درون مایکروفر است که ممکن است به دلیل استفاده طولانی مدت، یا وارد کردن فشار بیش از حد، دچار خرابی یا تغییر شکل و یا شکستگی شود که تنها راهکار تعویض کوپلینگ است.

 9. خرابی خازن مایکروفر

  یکی دیگر از دلایل ایجاد صدا، می تواند خرابی خازن مایکروفر باشد. مهم ترین وظیفه خازن، ذخیره ولتاژ کافی و انتقال به مدار در مواقع مورد نیاز می‌باشد تا غذای موجود روی سینی را به‌ طور کامل گرم کند. با این وجود خرابی این قطعه علاوه بر ایجاد صدای زیاد می‌تواند منجر به خرابی ترانس دستگاه نیز شود.

 10. خرابی ترانس

  برق ورودی به مایکروفر از طریق ترانس عبور می‌کند و به فیوزها و دیود و مگنترون می رسد و می تواند گرمای کافی جهت گرم شدن غذا در مایکروفر تولید کند. اما اگر ترانس خراب شود، می‌تواند منجر به تولید صدای بلند از مایکروفر شود.

 11. جرقه زدن مایکروفر

  ممکن است ظرف فلزی که درون دستگاه قرار می دهیم بعد از گذشت 5 الی 10 ثانیه جرقه ای ایجاد کند و منجر به تولید صدای بلندی شود. توصیه می کنیم در صورت مشاهده چنین خرابی فورا مایکروفر را از طریق دکمه Stop خاموش کنید. چون در صورت جرقه زدن می‌تواند خرابی گسترده ای ایجاد کند.

 12. خرابی برد مایکروفر

  تمام قطعات دستگاه از قطعه کلیدی به نام برد دستور دریافت می کنند تا فعالیت خود را آغاز کنند. در صورتی که برد دستوری صادر نکند، هیچ قطعه ای اجازه فعالیت ندارد و هر گونه خرابی برای این قطعه می تواند منجر به ایجاد صدای زیادی در مایکروفر شود. باید حتما از تکنسین های ماهر کمک بگیرید تا به‌ صورت دقیق دستگاه را مورد بررسی قرار دهند

 13. خرابی کاور میکا

  کاور میکا در محفظه داخلی مایکروفر قرار دارد و مهمترین وظیفه این کاور پخش کردن گرمای تولیدی مگنترون در محیط داخلی دستگاه می‌باشد. اما گاهی ا ممکن است این قطعه دچار خرابی شود و صدای زیادی در مایکروفر ایجاد کند که تنها راهکار، تعویض کاور میکا می‌باشد.

 14. خراب شدن درب مایکروفر

  درب مایکروفر از قطعات ریز و درشتی تشکیل شده است که هر یک از این قطعات وظیفه ی مشخصی دارند. اما ممکن است مواقعی به دلیل استفاده نادرست مشکلاتی برای درب دستگاه ایجاد شود که این مشکلات منجر به روشن نشدن مایکروفر و یا ایجاد صدای زیاد مایکروفر شود. با این وجود توصیه می کنیم همیشه به آرامی درب را باز و بسته کنید و وزنه ای به درب و یا دستگیره متصل نکنید.

علت صدای زیاد مایکروفر
علت صدا دادن ماکروفر
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

اصفهان - خیابان هاتف - تعمیرات زبردست

09130332302 info@tamiratesfahan.com
تماس