• شنبه - چهارشنبه 9:00 - 14:00 و 16:30 تا 21:00 پنجشنبه 9:00 - 14:00
 • info@tamiratesfahan.com
آیا قهوه ساز خود را روشن می کنید اما به دلایل نامعلوم کار نمی‌کند؟ در مقاله فوق درباره دلایل اصلی روشن نشدن قهوه ساز صحبت خواهیم کرد و راه حل‌های آن را برایتان شرح می‌دهیم. قهوه ساز چیزی است که معمولا هر روز از آن استفاده می‌کنیم. بنابراین اگر روشن نمی شود، باید علت ان را جستجو کرده و به تعمیر بپردازیم. خوشبختانه، بسیاری از تعمیرات قهوه سازها ساده هستند و فقط به دانش و چندین ابزار ساده نیاز دارند. در ادامه به طور مفصل این مسئله را بررسی کرده‌ایم.

انواع دلایل روشن نشدن قهوه ساز

در ادامه به بررسی اساسی ترین دلایل روشن نشدن قهوه ساز ها میپردازیم:
 • سیم های برق

  اگر سیم برق قهوه ‌ساز قطع یا آسیب دیده باشد و سیم‌ها تماس ضعیفی داشته باشند، دستگاه نمی‌تواند روشن شود. برای تعویض سیم برق، دستگاه را برگردانید و پیچ‌های نگهدارنده درپوش پایین را بردارید. سیم به برد مدار متصل است. پیچ های نگهدارنده تخته را باز کرده و سپس آن را بیرون بکشید. حال برای جدا کردن سیم برق در جایی که به برد متصل است، می‌توانید سیم را برش دهید. پس از جداسازی، آن را روی سیم برق جدید بچرخانید، یا از یک آهن لحیم کاری برای جدا کردن سیم قدیمی و اتصال سیم جدید استفاده کنید.
 • سوئیچ ها

  یکی از دلایل اصلی روشن نشدن قهوه ساز ممکن است این باشد که دکمه های بیرونی به درستی سوئیچ را درگیر نمی کنند. برای دسترسی به سوئیچ، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و آن را وارونه کنید. پیچ های پایینی که پوشش پلاستیکی را در جای خود نگه می دارد را بردارید. این تنظیمات در قهوه سازهای مختلف متفاوت هستند، اما در حالت کلی ممکن است سه اتصال به کلید برق وجود داشته باشد. آن‌ها را به عقب بکشید و کلید برق را فشار دهید تا از جای خود خارج شود. حال سیم‌ها را به یک کلید برق جدید وصل کرده و در جای خود قرار دهید.
 • فیوزها

  در صورت داغ شدن بیش از حد قهوه ساز، فیوزهای حرارتی جریان برق را متوقف می کنند. این ممکن است موجب سوختن فیوزها بشود که یکی از علت های روشن نشدن قهوه ساز است. برای بررسی فیوزها، دستگاه را برگردانید و پوشش زیرین را بردارید تا مجموعه گرمایش و قطعات آن نمایان شود. برای بررسی فیوزها می توانید از یک مولتی متر استفاده کنید. در صورت سوختگی و عدم پیوستگی در فیوزها باید آنها را تعویض کنید.
 • بردهای کنترل

  در صورت روشن نشدن قهوه ساز، ممکن است که در بردهای کنترل مشکلی رخ داشته باشد. این بردها حاوی قطعاتی هستند که ممکن است از کار بیفتند و باعث شوند که دستگاه به هیچ وجه روشن نشود. برای حل این مسئله، دستگاه را وارونه کرده و پیچ های نگهدارنده کف پلاستیکی را از جای خود خارج کنید. حال مجموعه اتصال سیم را از برد کنترل جدا کرده و به یک برد جدید وصل کنید. برد کنترل را به دستگاه وصل کنید و قهوه ساز را دوباره مونتاژ کنید.
 • ترموستات ها

  ترموستات معیوب می تواند یکی از دلایل اصلی روشن نشدن قهوه ساز باشد. پس از بررسی فیوزهای حرارتی و سالم بودن آنها، می توانید به راحتی ترموستات را نیز بررسی کنید. ترموستات یک قسمت کوچک سفید رنگ است که با یک گیره فلزی در جای خود نگه داشته می شود. از یک مولتی متر برای تست تداوم پایانه های ترموستات استفاده کنید. اگر ترموستات معیوب است، از پیچ گوشتی برای جدا کردن گیره فلزی استفاده کنید. سپس سیم ها را برش دهید و انتهای آن ها را خم کنید تا از ترموستات قدیمی جدا شوند. حال ترموستات جدید را با گیره فلزی در جای خود محکم کرده و قهوه ساز را دوباره مونتاژ کنید.
 • آب ناکافی

  قهوه ساز بدون آب کار نمی کند. درب بالایی قهوه ساز را باز کنید و بررسی کنید که آب کافی برای دم کردن قهوه وجود داشته باشد. علاوه بر این، در قسمت جلویی نقاط سنجش سطح آب وجود دارد که آب موجود در دستگاه را نمایش می دهد. اگر آب کافی برای استفاده وجود ندارد، آب بیشتری اضافه کرده و مجددا دستگاه را روشن کنید.
 • موقعیت یابی فیلتر

  یکی از دلایل اصلی روشن نشدن قهوه ساز، خارج شدن فیلتر از مرکز یا نامتعادل شدن آن می باشد. درب بالایی دستگاه را باز کنید و فیلتر را تغییر دهید. اگر مشکل ادامه داشت، ممکن است فیلتر کلا ایراد داشته باشد و باید آن را با یک فیلتر جدید تعویض کنید.
 • کثیفی دستگاه

  اگر قهوه ساز روشن نمی شود، احتمالاً با مواد رسوبی آب لوله کشی مسدود شده است. قهوه ساز را با 5 فنجان سرکه سفید پر کنید و دکمه شروع را به مدت 2 تا 3 دقیقه نگه دارید. وقتی قهوه‌ساز شروع به گرم شدن کرد، سرکه را در فیلتر بریزید. سپس دستگاه را با آب بشویید. با این‌کار تمام نقاط قهوه ساز از هرگونه آلودگی پاک می شود.

جلوگیری از خرابی قهوه ساز

برای جلوگیری از خرابی قهوه‌ساز و افزایش عمر مفید آن، باید نکات زیر را رعایت کنید:
 • تمیزکاری منظم:

  دستگاه را به طور منظم تمیز کنید. این تمیزکاری شامل شستشوی مخزن اصلی، مخزن آب، فیلترها و قطعات سایر قابل جداشدن می‌شود. تمیزکاری منظم به جلوگیری از انباشت زنگ ‌زدگی و رسوبات در دستگاه کمک می‌کند.
 • استفاده از آب مناسب:

  اگر در منطقه‌ای با آب نامناسب زندگی می‌کنید، بهتر است از آب از پیش جوشید شده و یا آبی که از دستگاه تسویه عبور کرده باشد استفاده کنید تا رسوبات کلسیم در دستگاه به حداقل برسند. رسوبات می‌توانند عمر قهوه ساز را کاهش دهند. این مسئله می تواند یکی از دلایل اصلی روشن نشدن قهوه ساز بشود.
 • استفاده از قهوه باکیفیت:

  قهوه‌های با کیفیت استفاده کنید تا به دستگاه و فیلترهای آن آسیبی نرسد. خاموش کردن دستگاه: بلافاصله پس از تمام شدن تهیه قهوه، دستگاه را خاموش کنید تا از مصرف انرژی زائد جلوگیری شود و احتمال حرارت زایی غیرمجاز کاهش پیدا کند.
 • استفاده از قطعات اصلی:

  در صورت نیاز به تعویض قطعات دستگاه مانند فیلترها، از قطعات اصلی تولید کننده استفاده کنید تا کیفیت و عمر دستگاه حفظ شود.
 • عملکرد مناسب:

  دستگاه را به درستی و با توجه به دستورالعمل‌های تولید کننده استفاده کنید. می توانید از دفترچه راهنما کمک بگیرید.
 • تعمیرات و نگهداری منظم:

  در صورت نیاز به تعمیرات یا نگهداری، به تعمیرکاران متخصص و معتبر مراجعه کنید تا مشکلات دستگاه به درستی رفع شوند.
با رعایت این نکات، می‌توانید عمر مفید دستگاه قهوه‌ ساز خود را افزایش دهید و از طعم قهوه لذت ببرید.

سخن آخر

در این مقاله دلایل اصلی روشن نشدن قهوه ساز و روش های تعمیر آن را بیان کردیم، اما اگر دستگاه شما به صورت جدی خراب شده است و شما از پس روشن کردن آن بر نمیایید، بهتر است به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید. چراکه ممکن است به تعمیر یا تعویض قطعات لازم باشد و تخصص فنی برای تشخیص و رفع مشکلات ضروری است. شرکت تعمیرات اصفهان در خدمت شماست تا در این مسیر به کمکتان بیاید. متخصصین ما کاملا در کار خود حرفه‌ای و باتجربه هستند و می توانند دلایل اصلی روشن نشدن قهوه ساز شما را بررسی و تعمیر کنند. در نهایت، مراقبت دقیق از دستگاه و تعمیرات منظم می‌توانند عمر مفید قهوه ‌ساز را افزایش دهند و از هدررفت مالی جلوگیری کنند.
نظرات کاربران

دسته بندی ها
اطلاعات تماس

اصفهان - خیابان هاتف - تعمیرات زبردست

09130332302 info@tamiratesfahan.com
تماس