• شنبه - چهارشنبه 9:00 - 14:00 و 16:30 تا 21:00 پنجشنبه 9:00 - 14:00
  • info@tamiratesfahan.com
یکی از دستگاه های کاربردی و مفید که در خانه های ایرانی ظهور یافته و به خانم ها کمک بسیاری نموده است، اتوپرس می باشد. اتوپرس منجر به رفع چین و چروک های روی لباس شده و ظاهری صاف و مرتب را به آنها اعطا می سازد. در این بخش می خواهیم به یکی از مشکلات رایج اتوپرس پرداخته و آن را مورد ارزیابی قرار دهیم. یکی از این مشکلات، بوی بدی است که از این دستگاه احساس می شود.

در بررسی علت بوی بد اتوپرس به چه عواملی می توان پی برد؟

در بررسی علت بوی بد اتوپرس، قطعا به عوامل متعددی می توان پی برد. می خواهیم بدانیم این عوامل که باعث ظهور چنین بوی آزار دهنده ای می شوند، کدامند؟ در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

اجازه ندهید آب در مخزن اتو باقی بماند

یکی از مشکلاتی که باعث بوی بد اتوپرس شده و آن را تشدید می سازد، ماندن آب در مخزن اتو است. بهتر است پس از پایان کار این دستگاه، آب اضافه را خارج نموده و از این طریق، جلوی رشد و تکثیر باکتری ها و قارچ ها را بگیرید. این قارچ ها و باکتری ها باعث تشکیل بوی بد شده و در نتیجه، شما بوی ناخوشایندی را از اتو احساس خواهید کرد. با توجه به اینکه اتوپرس در نقاط تاریک منزل همچون کمد جای گرفته و تا زمان استفاده، همانجا می ماند، لذا بهترین فرصت در اختیار باکتری ها و قارچ ها قرار می گیرد تا رشد کرده و باعث بروز مشکلاتی همچون بوی بد شوند. تمیز کردن و خالی نمودن آب مخزن باعث جلوگیری از بروز این مشکل شده و شما را از بوی بد اتوپرس نجات می دهد. استفاده از آب حاوی املاح و آلودگی های بسیار ممنوع! اگر قصد ریختن آب داخل مخزن اتوپرس را دارید، بهتر است آب هایی که حاوی املاح اندک یا کمترین میزان آلودگی هستند را انتخاب کنید. همه ما میدانیم که دسترسی به آب کاملا پاک و بدون املاح، ممکن نیست. پس ترجیحا آبی را داخل مخزن بریزید که واجد شرایط ذکر شده باشد. اگر از آب آلوده و حاوی املاح زیاد برای ریختن در مخزن اتو استفاده نمایید، با این کار به بوی بد اتوپرس دامن خواهید زد. با این تفاسیر در بررسی علت بوی بد اتوپرس می توان دریافت آب آلوده، انتخاب مناسبی برای اتو نیست.

اتوپرس را به مدت زیاد ترک نکنید

گاهی برخی از افراد در حق اتو کم لطفی کرده و هراز چندگاهی به سراغ آن می روند. غافل از اینکه این اقدام باعث ماندگی محتویات داخل اتو همچون آب داخل اتو شده و در نهایت منجر به بوی بد دستگاه خواهد شد. اگر از جمله کسانی هستید که اتوپرس را به تعداد دفعات زیاد استفاده نمی کنید؛ حداقل هر چند وقت یکبار آن را تمیز کنید. با این کار، مانع از تشکیل بوی بد اتو خواهید شد. دقت داشته باشید هنگام تمیز کردن دستگاه، آب به اتو نفوذ پیدا نکند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است یکی از قطعات مهم دستگاه یعنی برد اتو آسیب ببیند. در نتیجه اتو قادر به روشن شدن نبوده و شما را با مشکلات بزرگتری مواجه می سازد.

تجمع رسوبات در اتوپرس

در بررسی علت بوی بد اتوپرس می توان به تجمع رسوبات داخل این دستگاه اشاره کرد. خواه ناخواه و به مرور زمان، رسوباتی به داخل اتو راه می یابند که می توانند مشکلاتی را برای آن ایجاد نمایند. یکی از این مشکلات، بو گرفتن بد اتو است که برای برخی از افراد، قابل تحمل نیست. جهت حل این مشکل باید اقداماتی را جهت رسوب زدایی اتو انجام داد.

آیا راهکاری برای جلوگیری از بوی بد اتوپرس وجود دارد؟

پس از بررسی علت بوی بد اتوپرس می خواهیم درباره راهکارهایی صحبت کنیم که باعث جلوگیری از بوی نامطبوع این دستگاه می شوند. راهکارهایی کاملا ساده که می توانید به راحتی آنها را انجام دهید و در نهایت با نتایجی جالب و درست روبرو شوید.
  1. همانطور که گفتیم تخلیه آب مخزن می تواند کمک شایانی به جلوگیری از ظهور این مشکل نماید. البته این همه راه حل نیست. پس از آن باید مخزن اتو را خشک کرده و سر جای خود بگذارید.
  2. راه حل دوم که انجام آن در منزل نیز امکان پذیر می باشد؛ جوشاندن آب است. همچنین می توانید به جای آن از آب تصفیه شده استفاده نمایید. البته تصور می کنیم شیوه نخست، آسان تر است و می توان آب جوشیده را به راحتی تهیه نمود. آب های جوشیده یا تصفیه شده در مقایسه با آب های شهری، آلودگی کمتر و املاح پایین تری داشته و در نتیجه، ضرری برای دستگاه اتوپرس نخواهند داشت.
  3. راه سوم که آن نیز به دست خود شما امکان پذیر خواهد بود، استفاده از آب معدنی است. ممکن است شما به هر دلیلی از جمله کمبود وقت و زمان نتوانید آب را جوشانده و یا آب تصفیه شده تهیه نمایید. در این هنگام، استفاده از آب معدنی، کاملا مفید بوده و شما را به نتیجه دلخواه می رساند.

چکار کنیم تا بوی بد اتوپرس را از بین ببریم؟

پس از بررسی علت بوی بد اتوپرس و روش های رفع رسوبات دستگاه، میرسیم به روش هایی مناسب جهت برطرف کردن بوی نامطبوع اتو: شستشوی مخزن را فراموش نکنید شستن مخزن به حل این مسئله کمک کرده و پس از آن، هیچ بویی به مشام نخواهد رسید. اگر این کار را در بازه های زمانی مشخص و به طور منظم انجام دهید؛ خواهید دید که دیگر از بوی بد اتو هیچ اثری نیست. یکی از نشانه هایی که در اتو ظاهر شده و شما را از این موضوع مطلع می سازد که وقت تمیز کردن و شستن مخزن فرا رسیده، ایجاد یک حالت لزج مانند است. دیواره های اتو دچار این حالت شده و پس از شستشو و نظافت از این حالت خارج می گردند. البته بهتر است اجازه دهید کار به اینجا نکشد. از محلول جادویی آب و سرکه کمک بگیرید روش موثر بعدی که به رفع بوی بد اتو کمک می کند، استفاده از محلول آب و سرکه است. اگر 2 واحد آب را با 1 واحد سرکه ترکیب کرده و آن را داخل مخزن اتو بریزید، می بینید که بوی بد آن از بین رفته است. البته پس از ریختن این محلول داخل مخزن، اقدامات دیگری هم نیاز می باشند. اقدام بعدی، روشن کردن اتو است. سپس باید درجه حرارت اتو را تغییر داده و کمی بیشتر از حد متوسط ببرید. در مرحله آخر باید اجازه دهید تا اتو بخار کرده و حجم آب و سرکه به نصف کاهش پیدا کند. این کار نه تنها باعث از بین رفتن بوی ناخوشایند دستگاه می شود، بلکه عملیات ضدعفونی را هم انجام می دهد.

برای از بین بردن رسوبات داخل اتوپرس، چه اقداماتی انجام دهیم؟

در بررسی علت بوی بد اتوپرس دریافتیم رسوب زدگی دستگاه می تواند عاملی تاثیرگذار در این موضوع باشد. حال یکی از سوالاتی که در این باره به وجود می آید؛ این است که باید چکار کرد تا رسوبات نفوذ یافته به اتو از بین بروند؟ آیا راهکاری برای رفع این رسوبات وجود دارد؟ قطعا راهکاری مناسب برای برطرف نمودن رسوبات نفوذ یافته به اتو وجود دارد که شما از آن بی اطلاعید؛ اما این راهکار را تکنسین ها می دانند. همان کسانی که به تعمیرات لوازم خانگی همچون اتوپرس وارد هستند و می دانند برای رفع رسوبات این دستگاه باید دقیقا چه اقداماتی انجام دهند. پس پیشنهاد ما به شما این است که خودسر اقدامی نکنید. سعی کنید به جای آن به یک سرویس کار مراجعه کرده و راه چاره را از او بخواهید. این افراد با جزئیات دستگاه و اطلاعات فنی آن آشنا بوده و راهکاری درست را انتخاب می کنند. در مقابل، شما به دلیل نداشتن دانش فنی ممکن است مشکل روی مشکل آورده و باعث خرابی دستگاه شوید. ضمن اینکه با این اقدام، هزینه اضافی برای خود می تراشید.
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

اصفهان - خیابان هاتف - تعمیرات زبردست

09130332302 info@tamiratesfahan.com
تماس