• شنبه - چهارشنبه 9:00 - 14:00 و 16:30 تا 21:00 پنجشنبه 9:00 - 14:00
 • info@tamiratesfahan.com

یکی از پر اهمیت ترین لوازم خانگی که نظافت منزل را انجام می دهد، جاروبرقی است. این دستگاه منجر به دفع غبارها و ذرات باقیمانده بر سطح زمین شده و فضایی تمیز و عاری از هر آلودگی را رقم می زند. مسئله اینجاست که جاروبرقی هم مانند سایر لوازم برقی منزل ممکن است روزی دچار مشکل شود. این مشکلات را با اقدامات به موقع می توان مدیریت کرد. یکی از همین مشکلات که به سراغ جاروبرقی های خانگی، صنعتی و کارواش می آید، تمام شدن زغال جاروبرقی است. در ادامه به بررسی علائم تمام شدن زغال جاروبرقی خواهیم پرداخت.

از علائم تمام شدن زغال موتور جاروبرقی آگاه شوید

پیش از اینکه با علائم تمام شدن زغال جاروبرقی آشنا شوید، لازم است اطلاعات اولیه ای نسبت به زغال، این قطعه مهم بدست آورید. زغال جاروبرقی که به رنگ سیاه است، خاصیت رسانایی داشته و متشکل از گرافیت می باشد. اصطکاک به وجود آمده از این قطعه بر کارایی موتور جاروبرقی اثر نهاده و آن را بهبود می بخشد. لذا هنگام تمام شدن زغال جاروبرقی باید سریعا نسبت به رفع این مشکل اقدام کرد، وگرنه ممکن است موتور تحت تاثیر قرار گرفته و دچار مشکلات جدی شود. آنگاه باید هزینه سنگینی را بابت حل تمامی این مشکلات پرداخت کرد. در ادامه بشنوید از علائم تمام شدن زغال جاروبرقی:

برای هرگونه تعمیر جاروبرقی در اصفهان با ما تماس بگیرید🧹

09130332302
 • دستگاه دچار ریپ می شود

  یکی از علائم تمام شدن زغال جاروبرقی، ریپ زدن دستگاه است. هر چند عوامل دیگری همچون قطع و وصل شدن برق هم ممکن است باعث بروز این نشانه شوند، اما یکی از دلایل شایع برای این مشکل، تمام شدن زغال است. گاهی در اثر خوردگی زغال و کاهش سایز آن، فعل و انفعالاتی در دستگاه رخ می دهد که ممکن نشانه هایی همچون ریپ زدن را به وجود بیاورد. مثلا ممکن است مشکلاتی در خصوص اتصالات کلکتور ایجاد شده و همین امر، مانع از انتقال جریان الکتریکی شود. فراموش نکنید که اگر جاروبرقی شما ریپ بزند و اقدامی برای رفع مشکل آن انجام ندهید، باعث سوختن موتور جاروبرقی خواهید شد. پس این موضوع را پشت گوش نیندازید.

   

 • جاروبرقی، دیگر قدرت سابق را ندارد

  علائم تمام شدن زغال جاروبرقی زیادند. مثلا یکی دیگر از علامت هایی که نشان از این مشکل دارد، کاهش قدرت جاروبرقی است. در صورت تمام شدن زغال، کلکتور دچار مشکل در عملکرد شده و انرژی الکتریکی را به خوبی دریافت نخواهد کرد؛ در نتیجه باعث اختلال در عملکرد موتور می شود. پس از آن شاهد کاهش قدرت و مکش جاروبرقی و عدم توانایی آن برای جمع کردن زباله ها خواهیم بود.

   

 • جرقه هایی از جاروبرقی، قابل مشاهده است

  یکی از نشانه هایی که به واسطه آن می توان به راحتی به تمام شدن زغال جاروبرقی پی برد، مشاهده جرقه هایی از این دستگاه است. هنگامی که با این نشانه مواجه شدید، ابدا جاروبرقی را روشن نکنید. در صورتی که این مشکل، ناشی از کم یا تمام شدن کربن زغال باشد، باید نسبت به تعویض سریع آن اقدام کرد.

   

 • جاروبرقی دیگر روشن نمی شود

  یکی از حادترین علائم تمام شدن زغال جاروبرقی که مشکلات اساسی و هزینه های زیادی را برای کاربران می تراشد؛ روشن نشدن و یا از کار افتادن جاروبرقی است. اگرچه دلایل متعددی وجود دارند که باعث از کار افتادن این دستگاه می شوند، اما یکی از دلایل مهمی که به این مشکل ارتباط دارد، تمام شدن زغال جاروبرقی به صورت کامل است. لذا در برقراری اتصال با کلکتور و موتور، مشکل رخ داده و به هیچ عنوان جاروبرقی، توان روشن شدن نخواهد داشت.

بررسی علت تمام شدن زغال جاروبرقی

پس از بررسی علائم تمام شدن زغال جاروبرقی می خواهیم موضوع دیگری را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم. موضوعی با عنوان علت تمام شدن زغال جاروبرقی که ریشه در این عوامل دارد:

 1. استفاده مکرر از این دستگاه

  استفاده مداوم از جاروبرقی ممکن است تغییراتی را در زغال جاروبرقی ایجاد نماید. در اثر استفاده های مکرر، زغال جاروبرقی دچار کاهش سایز شده و رفته رفته از قد آن کاسته می شود. این اتفاق تا آنجا ادامه می یابد که زغال کاملا تمام شده و مشکلاتی را در انتقال جریان الکتریکی به وجود می آورد. نتیجه آن، اختلال در کارکرد جاروبرقی خواهد بود.

   

 2. زغال بی کیفیت

  زغال جاروبرقی از قطعاتی است که در کیفیت های مختلف ساخته می شود. اگر از زغال بی کیفیت در این دستگاه استفاده شده باشد؛ خیلی زود دچار شکستگی شده و یا ترک هایی در آن رخ خواهد داد. بنابراین باید هر چه زودتر این قطعه را عوض کرد تا بیشتر از این جاروبرقی دچار مشکل نشود.

راه حل تمامی این مشکلات چیست؟

به محض رویت مشکلاتی در جاروبرقی و پی بردن به علتی همچون تمام شدن زغال، می بایست هر چه سریع تر برای تعمیر اقدام کنید. وگرنه مشکل پیشرفت کرده و در نتیجه، نیازمند تعویض قطعات بیشتر و پرداخت هزینه های گزاف خواهید بود. اگر با هر یک از علائم روشن نشدن زغال جاروبرقی روبرو شدید، می بایست به یک تعمیرکار معتبر و مجرب مراجعه کرده و از او راه حل را بخواهید. این شخص با تجربیات و تخصص بالایی که دارد، سریعا به شناسایی و حل این مشکل پرداخته و با تعمیر به موقع، از ایجاد آسیب به سایر قطعات، جلوگیری خواهد کرد!

نظرات کاربران

اطلاعات تماس

اصفهان - خیابان هاتف - تعمیرات زبردست

09130332302 info@tamiratesfahan.com
تماس