• شنبه - چهارشنبه 9:00 - 14:00 و 16:30 تا 21:00 پنجشنبه 9:00 - 14:00
 • info@tamiratesfahan.com

هر کدام از لوازم خانگی ممکن است پس از مدتی استفاده، به هر دلیلی دچار مشکلاتی شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. یکی از این لوازم، دستگاه های اسپرسو ساز هستند که امروزه استفاده از آنها رواج بیشتری یافته است. بر همین اساس بهتر است افرادی که چنین دستگاهی دارند باید با مشکلات آنها مانند علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز آشنایی داشته باشند. در واقع باید مشکلات دستگاه را خیلی زود تشخیص داده و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

یکی از مشکلاتی که در اسپرسو سازهای صنعتی ممکن است پیش آید، کم شدن فشار دستگاه قهوه ساز است. در صورتی که با این مشکل مواجه شوید دستگاه نمی تواند عملکرد درستی داشته باشد و دیگر به خوبی کار نخواهد کرد.

علت فشار کم دستگاه اسپرسوساز

دستگاه اسپرسوساز ممکن است به دلایل مختلفی از جمله خرابی فیوز، اتصالات برق و یا خرابی ترموستات کارایی و عملکرد مناسب خود را از دست بدهد. این مشکلات می توانند موجب بروز ایراداتی همچون عدم خروج اسپرسو، عدم گرم شدن آب، ایجاد صدای زیاد در زمان کار دستگاه، نداشتن کف بر روی قهوه، وجود تفاله قهوه در قهوه خارج شده از دستگاه و ... شوند.

در حالت کلی عوامل متعددی می توانند فشار دستگاه اسپرسو ساز را کاهش دهند که مهمترین آنها عبارتند از:

 • استفاده از قهوه نامناسب
 • خرابی و یا ایجاد شکستگی گیج فشار
 • استفاده از آب به میزان نامناسب
 • ایجاد انسداد و رسوب در دستگاه توسط دانه های اسپرسو
 • ایجاد مشکلاتی در صفحه داخلی هد گروپ
 • هر گونه خرابی و آسیب دیدگی در واشرهای دستگاه

با این حال طبق تحقیقات وبسایت KitchenSeer شایع ترین دلیلی که باعث میشود دستگاه اسپرسوساز فشار کافی را ایجاد نکند، مربوط به قهوه ای است که استفاده میکنید؛ بطور مثال قهوه ای که بیش از حد درشت باشد، مقدار کم قهوه و یا کوبیدن ناکافی تفاله ها پیش از دم کردن علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز است. 

چگونه می توان کم شدن فشار اسپرسو ساز را برطرف نمود؟

در مطالب قبلی به دلایل مختلفی که می توانند علت کم شدن فشار در دستگاه اسپرسوساز باشند اشاره کردیم و به این نکته هم اشاره کردیم که با استفاده صحیح و درست می توانید مانع از بروز بیشتر این مشکلات شوید. اما با همه این تفاسیر باز هم ممکن است با کم شدن فشار مواجه شوید که در این صورت برای رفع مشکل باید دستگاه خود را بررسی و علت را بیابید. در ادامه همراه ما باشید تا گام به گام به بررسی و رفع مشکل بپردازیم.

اگر نیاز به تعمیر قهوه ساز در اصفهان داشتید با ما تماس بگیرید. 👨‍🔧

راه حل قدم به قدم حل مشکل کم شدن فشار اسپرسو ساز

 1. بهتر است واشرهای دستگاه اسپرسوساز خود را بررسی کنید. در صورتی که واشرها آسیب دیده باشند لازم است آنها را تعویض کنید.
 2. اسپرسوسازها در دو نوع مخزن دار و بدون مخزن هستند و در هر دو نوع برای تهیه اسپرسو نیاز به آب کافی دارید. دقت کنید که از آب کافی در درون دستگاه استفاده کرده باشید.
 3. دقت کنید اسپرسویی را که برای دم کردن استفاده می کنید کیفیت مطلوبی داشته باشد و حتما از مقدار مناسبی استفاده کرده باشید.
 4. گاهی اوقات جمع شدن رسوب اسپرسو ممکن است باعث کاهش فشار دستگاه گردد. پس حواستان به این موضوع باشد.
 5. برخی از مشکلاتی که می توانند عامل کم شدن فشار دستگاه شوند را می توان در سرویس های دوره ای حل کرد. بنابراین در فواصل زمانی منظم دستگاه خود را سرویس کنید.
 6. گیج فشار را در دستگاه اسپرسوساز مورد بررسی قرار دهید، امکان دارد مشکل از خرابی این قطعه باشد که در این صورت با توجه به شرایط، باید آن را تعویض و یا تعمیر کنید.

دستگاه های اسپرسوساز از لوازم مدرنی هستند که امروزه استفاده از آنها متداول شده است. استفاده از این دستگاه ها بسیار ساده و آسان است ولی باید بتوانید از آنها به شیوه صحیح استفاده کرده و در نگهداری آنها نهایت دقت و توجه را به خرج دهید تا نیاز به دانستن علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز و در نهایت تعمیر دستگاه اسپرسو ساز در اصفهان نداشته باشید. تنها در این صورت است که می توانید لذت نوشیدن یک فنجان قهوه را همواره تجربه کنید و حتی اطرافیان خود را نیز در تجربه خوش عطر و طعم خود شریک کنید.

علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز
علت فشار کم اسپرسو ساز

چگونه می توانیم از کم شدن فشار دستگاه اسپرسو ساز جلوگیری کنیم؟

مسلما پیشگیری از بروز مشکل و کم شدنفشار دستگاهتان بهتر از بروز مشکل و جویای علت فشار کم دستگاه اسپرسو ساز و در نهایت برطرف کردن آن است. بنابراین برای این که بتوانید از دستگاه اسپرسوساز خود همواره استفاده کنید و کیفیت و کارایی آن همچنان مانند روزهای اولیه باقی بماند، باید به بهترین شکل ممکن از دستگاه استفاده و نگهداری کرده و به موقع آن را سرویس کنید. با سرویس هر چند وقت یکبار می توانید از بروز مشکلاتی مانند کم شدن فشار جلوگیری کنید.

مطمئنا در صورتی که به دستگاه توجه بیشتری داشته باشید و آن را در دوره های مرتب و منظمی سرویس کنید، با مشکلات کمتری روبرو خواهید شد. در این خصوص حتما به این نکته دقت کنید که برای تعمیر و یا سرویس دستگاه خود به افراد متخصص و با سابقه ای مراجعه کنید. چرا که تنها چنین افرادی می توانند با تکیه بر تجربه و دانش خود، معایب دستگاه را به درستی تشخیص و آنها را رفع نمایند.

همچنین بخوانید:
چرا از قهوه ساز اب نمیاد

فشار دستگاه اسپرسوساز و اهمیت تنظیم آن

اسپرسو یک عبارت ایتالیایی به معنای سریع است و از دانه های قهوه تهیه می شود. این نوشیدنی که خیلی سریع آماده می گردد برای اینکه قابل نوشیدن شود باید به فشار مناسبی برسد. در واقع مدت زمانی که برای دم کردن اسپرسو در دستگاه اسپرسوسا مورد نیاز است با میزان فشار آن، رابطه عکس دارند. بنابراین برای اینکه قهوه در زمان کمتری دم بکشد باید فشار دستگاه بیشتر گردد.

کرما که همان قسمت کرم رنگی است که بر روی قهوه ایجاد می گردد نیز به دلیل وجود فشاری است که در زمان دم کردن به قهوه وارد می شود. برای تهیه اسپرسویی با کیفیت علاوه بر مواردی همچون تازگی دانه های قهوه، دمای آب و درجه آسیاب، باید دستگاه شما توان اعمال 9 بار فشار را نیز داشته باشد.

همچنین بخوانید:
علت اب دادن دستگاه قهوه ساز 💧

چگونه می توان فشار دستگاه اسپرسوساز را تنظیم کرد؟

دستگاه های اسپرسوساز انواع مختلفی دارند و ممکن است نحوه تنظیم فشار در هر کدام از آنها کمی متفاوت باشد. به هنگام خرید این دستگاه ها بروشور و دفترچه راهنمای آنها نیز در جعبه دستگاه قرار داده می شود. پس بهتر است قبل از هر کاری این دفترچه را به دقت مطالعه کنید. اما در ادامه به یک حالت کلی در مورد تنظیم فشار دستگاه های اسپرسوساز برای آشنایی بیشتر اشاره می کنیم:

 1. نخست دستگاه اسپرسوساز را روشن کنید و تا زمان گرم شدن آب صبر کنید. برای این منظور می توانید قسمت بالای دستگاه را لمس کنید تا میزان گرمی بویلر آب را متوجه شوید.
 2. حالا قهوه را درون دسته گروپ بریزید و سپس حرارت مناسب را تنظیم کرده و دسته گروپ را در جای خود ببندید. منتظر شوید تا عصاره قهوه گرفته شود.
 3. میزان فشاری که در این مرحله برای دستگاه تنظیم می گردد به آسیاب قهوه شما بستگی خواهد داشت. برای قهوه ای که آسیاب آن به اندازه مناسبی انجام گرفته باشد، بهتر است فشارسنج دستگاه مابین 15 تا 20 باشد.
 4. در بیشتر دستگاه ها از سمت راست دومین دکمه را هم زمان با آخرین دکمه در سمت چپ برای چشمک زدن و فعال شدن ثانیه شمار دستگاه فشار دهید.
 5. حالا و پس از چشمک زدن ثانیه شمار، باید از سمت راست دومین دکمه را فشار دهید تا بتوانید دستگاه را بر روی ثانیه مورد نظر تنظیم کنید.
نظرات کاربران

اطلاعات تماس

اصفهان - خیابان هاتف - تعمیرات زبردست

09130332302 info@tamiratesfahan.com
تماس